96/7/19
تعداد نظرات:0
09:00
شماره مطلب:139671929730
-A A +A

دانش آموزان كهگيلويه و بويراحمدي درکشور خبرساز شدند/ مدرسه پیش ساخته به سرگچ رسید + تصاویر

دانش آموزان روستای "سرگچ" دیشموک که از نعمت مدرسه بی بهره بودند پس از کش و قوس های فراوان سرانجام صاحب فضای آموزشی پیش ساخته شدند.

به گزارش بيست كهگيلويه و بويراحمد،مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پیگیری انجام شده و تلاش نماینده مردم کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی در مجلس شورای اسلامی هزینه تجهیزات این مدرسه پیش ساخته توسط یکی از خیرین مدرسه ساز تقبل شده است. 

هادی زارع پور با اشاره به اینکه مدرسه سرگچ دیشموک از یکم مهر فعالیت خود را در فضای باز آغاز کرده بود و هیچ کلاسی به علت نبود فضا تعطیل نشده است، افزود: با توجه به اینکه در جاده ارتباطی روستای سرگچ  امکان حمل  مدرسه پیش ساخته وجود ندارد قطعات این مدرسه پیش ساخته به صورت مجزا به محل مورد نظر انتقال نصب می‌شود. 

50 فضای پیش ساخته دیگر در کهگیلویه و بویراحمد نیاز است

زارع پور بیان کرد: سال گذشته، کلاس درس مدرسه سرگچ دیشموک در یکی از ساختمان های استیجاری تشکیل شد که امسال به علت استفاده مالک آن، امکان تشکیل کلاس در آن وجود ندارد.

50 فضای پیش ساخته دیگر در کهگیلویه و بویراحمد نیاز است

به گفته زارع پور، هم اکنون 330 مدرسه پیش ساخته در این استان وجود دارد و به 50 فضای پیش ساخته دیگر نیاز است.

واکنش وزیر آموزش و پرورش به مدرسه روستای سرگچ دیشموک

همچنین پس از انتشار مشکل نبود فضا در رسانه ها بلافاصله جوابیه ای از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد به این شرح منتشر شد.

مدیر محترم رسانه ...........

باسلام وتحیات

احتراماً در مورد گزارش منتشر شده مبنی بر احتمال ترک تحصیل 21دانش آموز روستای سرگچ منطقه دیشموک با تشکر از پیگیری مسائل ومشکلات در حوزه آموزش وپرورش خواهشمند است جهت تبیین موضوع وتنویر افکار عمومی موارد زیر منتشر گردد.

1- روستای سرگچ  روستای مرزی کهگیلویه وبویراحمد و خوزستان در25کیلومتری شهر دیشموک ودر منطقه محروم وکوهستانی وصعب العبور ودر محل احداث سدبالیات که تاکنون فرایند تحقیقاتی آن تا اندازه ای پیش رفته واقع شده والبته واقع شدن این روستا در محل سد زمینه را برای سرمایه گذاری دشوار نموده است ودیر یا زود اهالی محترم این روستا باید به مکان دیگری نقل مکان کنند.

2- آموزش وپرورش نسبت به تعیین معلم برای مدرسه این روستا به موقع اقدام نموده واز تاریخ 1/7/96در فضای باز،کلاس درس در این روستا دایر است وهیچ گونه ترک تحصیلی نبوده است.

3- به علت ناهمواری جاده وناهمگونی روستا شرایط حمل مصالح ساختمانی ویا مدارس پیش ساخته به این منطقه دشوار است.

4- در سالهای گذشته کلاسهای درس در یک فضای مربوط به یکی از اهالی دایر بود که امسال به علت نیاز مالک امکان استفاده از آن وجود ندارد.

5- نظر به نبود جاده دسترسی مناسب مقرر شد اداره کل نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان در چند روز آینده فضای پیش ساخته مجزا(جدابودن قطعات برای  آسانی حمل)به آن منطقه انتقال و در مکانی در روستا به هم متصل ونصب ودر اختیار دانش آموزان قرارگیرد وان شاءالله شرایط ترک تحصیل به علت نبود فضا را در مدرسه قدس سرگچ شاهد نخواهیم بود.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.